ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

kategori mjekësisë tradicionale  

Nxisë Trajtimi-një trajtim të popullarizuara të thembra nxit-? Çfarë dhe si të trajtojnë të nxisë thembra


2016-12-28 00:00:00Çfarë është dhe si të trajtojnë të nxisë thembra? Trajtimi i thembra nxit mjetet dhe metodat e njerëzve mund të ndahen në katër grupe:
trajtim me të ngrohtë,
trajtim me fasha gjatë natës,
trajtim me pako komoditet,
Nxit trajtimin përmes masazh.

Spurs zyrtare thembra mjekësi kompresa të trajtohen me barnat që rrallë janë të japin një rezultat pozitiv, ose kirurgjike. Prandaj nxisë-është një sëmundje që duhet të trajtohen metodat popullore në shtëpi
. Disa mjete popullore për të ndihmuar Spurs të shpëtoj prej tij për 2-3 trajtime, ndërsa të tjerët janë të dizajnuara për 10-30 ditë.
Në trajtimin e metodave Spurs tradicionale është një finesë: ajo është ngatërruar shpesh me lythat shputës nxitje, e cila ka një shkop, shufra si një nxitje dhe jep efekte të dhimbshme. Disa metoda tradicionale të trajtimit që synon pikërisht këtë "spurs". Dhe në qoftë se ju nuk e ndihmojnë në trajtimin e parashkrimit të njerëzve, ju nuk jeni trajtuar.
Prandaj, mos e humbni shpresën, dhe të përdorin mjete të tjera popullore për të hequr qafe të nxisë.
Si për të trajtuar nxisë thembra në përdorimin e metodave popullore përshkruara këtu? Në secilën pjesë, së pari nuk janë ato receta që ofrojnë një të shpejtë dhe të garantuara rezultate, përvojë e provuar e shumë pacientëve. I ndjekur nga recetat më të lehta të dizajnuara për një periudhë më të gjatë.

===================

trajtim i Popullit i nxit më këmbë me ndihmën e këmbëve të ngrohtë

trajtim Popullit i nxit në këmbë të tij me ndihmën e ujit të kripur:
Në 5 litra ujë të nxehtë për të shpërndarë 1 kg kripë tryezë. Të sjellë ujë në një çiban kur uji bëhet tolerant e nxehtë, zhytur në një këmbë kovë dhe noton atyre të ujit ftohës. Kursi i 10 trajtimet, zgjidhje nuk ndryshon, por ndezur vetëm. Sëmundjeve, pas aplikimit të këtij trajtimi ilaç popullore e nxit takave, kalon nëpër 4-5 procedurave, por natyrisht duhet të mbahet para fundit.

Serum
Metodë është e ngjashme me atë të mëparshme, përveç se në vend të ujit të kripur nevojën për të marrë një hirrë të nxehtë.

trajtim Kryesore nxit në kofshët me të nxehtë alkoolit:
Hidh në alkool pan dhe ngrohjes rreth ngrohjes ulët, duke u përpjekur të alkoolit nuk ndizet. Për 15-20 minuta, të ulur këmbët me të nxehtë alkoolit. Pas trajtimit, këmbë nuk e fshij.

Si për të trajtuar nxisë thembra në djegien dokrra
Ky është një ilaç popullore për trajtimin e nxit takave është shumë më e lehtë dhe më ekonomike të mëparshme. Duhet të derdhur në filxhan 100 gram vodka, në të cilat ka Vaj avioni, dhe i vunë zjarrin për atë në këtë flakë të ngrohtë thembra të dy këmbët, edhe në qoftë se vetëm të nxisë në një thembër, ka një mundësi të fortë se ajo fillon të zhvillohet, dhe në anën tjetër, në mënyrë për të parandaluar, nëse është e mundur, duhet të trajtohet me dy këmbë. Thembra të ngrohtë deri dokrra lit. Pas një masazh pesë minuta bëj këmbë, këmbët kodrina misër në kalli apo një masazh të veçantë

ngarkesës ...

Mjetet juridike popullore trajtoj nxisë mbi thembra në shtëpi me ndihmën e fasha në natën

Hudhër në trajtim në shtëpi nxit
Hekura hudhër dhe të bëjë një vë llapë e slurry për 3-4 orë. Procedura përsëritet deri zhdukjen e plotë e dhimbjes. Me procedurë të fortë djegien për të ndaluar, të lëvizur për mjete të tjera popullore nxit.
Se ka pasur një të djegur, ju mund të shtoni në qull me miell misri hudhër pak vaj perimesh para se të aplikoni një kompresë ose lyej lëkurën me krem yndyrë. Nëse është fort djeg, ngjesh atë të pastër.
Ky është një ilaç popullore për trajtimin e nxit takave, megjithëse duke qëndruar në "fasha në natën", por të bëjë atë më mirë në pasdite ose mbrëmje, t. Për. Në ëndërr mund të jetë djegur keq thembra

Mel dhe
hudhër Shkumës i grimcuar, hekura hudhër. Përzierje 1: 1. Avulli këmbët, veshi për të nxitur llapa si një kompresë. Nxitur në këmbët e tij pas disa seanca do të mbahet

trajtim Popullore e katranit
Merrni një copë bukë të zezë, përhapet me bitum dhe bashkëngjitni të nxisë, të përfundojë polietileni dhe një leckë të ngrohtë, u shtri për të fjetur. Kur përdorni këtë terapi tradicionale nxit mund zanyt gjitha nyjeve dhe i lënduar, por ne duhet të qëndroj 5-7 orë. Përsëriteni 3 herë. Gjatë trajtimit, ju nuk mund të merrni deri, cool

trajtimet tradicionale për thembra e nxit përdorimin onions
1. paste qepë . Në natën, qepë fshij 200g integruar, të vënë në një thes dhe këmbë të ulët mbrapa. Më të compress të përfundojë një leckë të ngrohtë. Këmbë mëngjes fshij, por nuk e lash. Duke përsëritur 2-3 herë.
2. Bow dhe tar-trajtim kombëtar nxit në këmbën e tij . Pritini në qepë gjysmë kokë dhe derdh gjysmë në mes të një rënie të katranit. Pas se gjysma aplikuar në zonën e prekur, për të rregulluar, për të përfunduar. Ky trajtim ilaç popullore duhet të ndihmojë në 3-5 trajtime.

rrepkë e zezë në të trajtimit në shtëpi
Rrepkë e zezë në lëkurat rubbed në rende gjobë, duke rezultuar slurry aplikuar natën për të nxitur. Morning thembra shpëlarje me ujë të ngrohtë. Zakonisht vetëm tre trajtime për të hequr qafe të sëmundjes.

Si për të trajtuar nxitjen e rrikë
Grij rrënjë rrikë, të bëjë një vë llapë e llapa natën në thembra. Ndonjëherë ajo është e mjaftueshme një herë

Trajtimi i biliare. Bile-një ilaç shumë popullor dhe efektive popullore për trajtimin e Spurs thembra.
Gjetur në të gjitha manual mjekësor.
Ne kemi nevojë për të marrë 40 gram kafshe biliare, 20 gram vodka, ashkël sapun 5g. Në natën me avull dhe të bëjë një kompresë në këmbë lidhi fashë. Tashmë pas procedurës së pari do të lirohet. Dhe pas 3 ditësh dhimbje kalon.
Ju mund të bëni një vë llapë e një prej biliare, e cila është shitur në farmaci pa përzierjen me komponentët e tjerë.

Salo, uthull, vezë kundër Spurs në këmbët e tyre
Mix 100 g shkrirë kamosh derri, 1 vezë të freskët me predhë dhe 100 ml 70% uthull. Përballoj përzierje në një formë të mbyllura 3 javësh, nxitje herë pas here. Pastaj avull thembra, fshij dhe aplikoni një shtresë e hollë e vaj erëkëndshëm. Mbyllni dhe të sigurt kasetë qeth. A është më mirë gjatë natës. Nëse djegur fort, ju mund të fshihet melhemin. 3-4 herë nxisë abone. Ky ilaç popullore nganjëherë ndihmon me procedurën e parë. Nëse nxisë nuk është kaluar, dhe lëkurë e trajtimit uthull vuajtur shumë, të marrë një pushim dhe të presin kur të ogrubeet lëkurës dhe të përsëritur trajtim

patate me vajguri
Treat nxisë ky mjet është shumë efektive. Është e nevojshme për të gatuaj patate në uniformë, të shtypur atë dhe përzierje të nxehtë me 1 ch. L. vajguri. Shpejt vënë në polietileni dhe fashë në thembër, ku ka një nxitje. Top të veshin çorape. Kjo vajguri ilaç popullore vepron si një tretës të shkëlqyer organike. Patatet janë përdorur për ngrohje, zbutjen dhe thithjen e kripërat e tretura. Spur vendosmëria në 3-10 procedurat

trajtimet tradicionale për thembra e nxit përdorimin e mj altë fasha
1. lakër fletë Aplikoni 1 orë. L. mj altë dhe të bashkangjisë në thembra gjithë natën, në mëngjes, pije me ujë të ngrohtë. Procedura u përsërit tri herë.
2. Mix mj altë dhe kripë Detare mirë në raport 1: 1. Bëni një kompresë në këmbë gjithë natën
3. Mix mj altë me miell , për të marrë brumë. Mbi thembra steamed vënë tortë nga kjo përzierje në krye të rrobave polietileni, të lënë gjatë natës. Kursit-10 Procedurat

terpentinë dhe amoniak
A natën fasha e terpentinë ose amoniakut të alternativ çdo ditë të tjera:. Njomet garzë të lëngshme paholluar, shtrydhur nga dhe të bashkangjisë në thembër, të mbuluar me letër lyera me dyll dhe leshi çorape të veshin

Si për të trajtuar nxisë thembra në
sapuni Merrni një leckë të bardhë lino, sapun sapun dhe të bashkangjisë në thembra. Vendos në këmbën e tij dhe do ta lidhë një qese plastike në krye të një leckë të ngrohtë. Në verë, në vend të napkins liri në këtë thembra terapi tradicionale të nxitur përdorimin më të mirë të fletë rodhe. Sapun siklet anë fuzzy e fletë, atë që duket në tokë.

Faqja Mjekimi gjizë
Në një copë gazë për të vënë 2 tbsp. l. djathë i freskët, të rregulluar zonën e prekur para se të shkojnë në shtrat. Procedurë është bërë në 3 netë rresht.

===================

nxit trajtimin Shtëpi në këmbë me ndihmën e paketave komoditet

Kombucha
Kjo ilaç popullore e thjeshtë për trajtimin e thembra nxit . Nevoja për të avull këmbë në ujë të nxehtë me shtimin e sode buke, dhe pastaj lidhni një copë Kombucha në vend lënduar, fashë të lartë fikse dhe suva. Një ditë për të ndryshuar kompresë.

trajtim Popullit fasha përdorur acaroj dhe rodhe
Bluaj në mulli acaroj maj. Rezultuar slurry ishte vënë në fletë rodhe dhe të bëjë një kompresë për natën. Për një shërim të shpejtë, ne mund të shkojmë me këtë compression dhe pasdite. Ky ilaç popullore për të ndihmuar të heqin qafe e Spurs këtë javë

Trajtimi i
Spurs turi Bashkëngjitni nxisë gjethe të freskëta rodhe maj ose lë një nënë dhe njerkë, dhe ecin gjithë ditën e gjatë

Trajtimi i
kuqe piper Hidh në një çorapë nën thundrën e piper të kuq të nxehtë dhe duke ecur gjithë ditën e gjatë.

Grass knotweed-është ilaç më popullor dhe efektive popullore për trajtimin e thembra nxit në sezonin e verës
. Pick knotweed nyjë-bar, e vënë atë në çorape tuaj ose këpucë në qoftë se ju shkoni në verë pa çorape dhe të ecin gjithë ditën e gjatë. Në ditën e dytë, të vënë një pjesë të re, dhe kështu me radhë. Java 2-3 Spurs mbajtur. Në vend të kësaj knotweed mund të marrë woodlice.

Si të shpëtoj e nxit më këmbë me ndihmën e
patate Një metodë shumë e thjeshtë. Hekura patate me lëkurë në një rende gjobë. Garzë vënë integruar patate, bashkangjitni në zonën e prekur, të mbuluar me mbyllur plastike dhe fashë. Mos hiqni ditë. Ndrysho fashë çdo ditë për një javë. Ky është një ilaç popullore për trajtimin e thembra nxit në të njëjtën kohë të marrë larg nga takë të gjitha calluses dhe drithërat. Ju mund thjesht të bëjë një vë llapë e feta patate të para. Efekti është rritur shumë në qoftë se përdoret për të compress prozelenenny javë pasur marrëdhënie seksuale në patate të lehta. Ky mjet mund të aplikohet vetëm gjatë natës. Të nxisë, në trajtimin e patate prozelenennym, të lënë pas 10 seancave

compress gjethe delli gjethe.
Gjethe delli nuk është larë duke aplikuar "anën e gabuar" për të thembra, kur thatë-është zëvendësuar me një të re. Të 3-4 ditët e para mund të jetë një shumë e dhimbje, ne duhet të jetë i durueshëm, pasi dy javë të aplikimit të këtij mjeti popullore mund të shpëtoj nga të nxisë.

===================

Si për të trajtuar nxit në këmbë të tij në shtëpi me ndihmën e masazh

kripë Masazh në shtëpi.
Nxehtësia 1 kg kripë trashë, derdh mbi një sipërfaqe të sheshtë. Vënë këmbën tuaj në kripë të nxehtë toleruar për 15 minuta "shëtitje" mbi kripë thembra zhveshur. Ky ilaç popullore ndihmon për të hequr qafe Spurs 2-3 trajtimet.

Një tjetër metodë popullore e trajtimit të nxisë quajtur "dërrasë për larje rrobash"
Fshij këmbët tuaja në dërrasë për larje rrobash, theksi është vënë në thembër, në qoftë se ju doni të lajë këmbët. Session të paktën 15 minuta, këmbët do të digjen. Të bësh kështu që 2 herë në ditë, deri sa nuk nxit. Tre ditë më vonë, dhimbje do të dobësohet. Në vend të kësaj, bordi mund të përdorni një masazh të veçantë për këmbët, por efekti i këtij mjeti popullore do të jetë shumë më e lartë në qoftë se ju përdorni kalli misri të freskëta-këtu, përveç ndihmë Bioenergjia grurit. Kata këmbët kalli për 10-15 minuta, dy herë në ditë. Spur mund të trajtohen për 5-15 ditë

Massage shufër metalike.
Avull nga këmbët, pastaj goditi aty ku dhemb dru Aspen. Para 5-10 herë, atëherë numri i rreh të sjellë në 100. Kjo është një ilaç popullore në formën e masazh këmbë, tërë trupi të shëndetshëm.

trajtimit Mjaft e thjeshtë për spurs takave-masazh patate
Tenxhere tre-litra e mbushur me patate të vogla dhe lëkura patate, kuzhinier deri tenderit, të zhvendoset në një tas dhe gatuaj të gjitha poshtë, derisa ftohtë. Fshirë këmbët në këmbë të vënë jod në formën e rrjetë dhe vihet në çorape. Kursi i trajtimit-7 Procedurat. Nëse patatet janë të ftohtë kur gatim kripë, efekti i këtij mjeti popullore do të rritet shumë herë të parë. Receta "ujë i kripur" nga "ngrohja"Artikuj që kanë lidhje

 Trajtim i Popullit i faringjit-Si për të trajtuar një dhimbje të fytit në shtëpi
 Endometrioza-Simptomat dhe shenjat-Çfarë e shkakton Endometrioza mitrës-Endometrioza Ushqimi
 Polyps stomakut-Shkaqet-Simptomat-Simptomat-trajtim Popullore të polyps-Çfarë dhe si të trajtojnë polyps në stomak
 Brain Cancer-një trajtim popullor për kancerin e trurit-Si për të kuruar kancerin e trurit
 

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore