ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

kategori referim  

Abomin përshkrim Udhëzimet Product


2016-12-28 00:00:00

Emri:! abomin Abominum


Përgatitja e kombinuar rrjedhin nga mukozën e stomakut e viçave e qumështit dhe qengjash moshë. Drogës ka një veprim proteolitike, normalizes procesin e tretjes. Enzimat e tretjes janë të përfshira në produkt, të mbajë aktivitetin e tyre në një media të dobët acid dhe neutral.Sëmundjet e traktit gastrointestinal, të shoqëruara me shqetësim aftësinë e tretjes dhe ulin aciditetin e stomakut:. Inflamacion gastrit e mukozës gastrike, inflamacion gastroenterit e mukozës së stomakut dhe të zorrëve të vogla, enterocolitis inflamacion të kombinuar prej zorrëve të vogla dhe të mëdha, dhe të tjerët


Metoda e aplikimit:
Gojë gjatë të hahet 1 tabletë 3 herë në ditë për 1-2 muaj; mungesa e efektivitetit një dozë të vetme prej 3 tableta, dhe trajtimi është zgjeruar deri në 3 muaj. Në gastrit akut, gastroenterit, kolit emërojë 1 tabletë 3 herë në ditë për 2-3 ditë.Në disa raste, të përzier butë, urth.


Kundërindikimet:
Pengimi i traktit gastrointestinal, rrit ndjeshmërinë ndaj drogës, të vjella dhe sindromi regurgitation në foshnjat.

Në ndërveprime të drogës ka dhënave.Pllakat e 10 copë, të paketuara ose Valium Valium kontur planimetric.


Kushtet e Storage:
Në një, e thatë vend të ftohtë, të errët.


Përbërësit:
Pluhur të verdhë-gri me një erë të veçantë, shije të kripur përmban një përzierje të NaCl.
Aktiviteti përcaktojë metodën biologjike. Në 1 g përmban 250.000 njësi.
1 tabletë përmban:
Enzimat komplekse proteolitik prishen proteina molokostvorazhivayuschey 000ed aktivitet 50-. 200 mg
Përgatitja e substancës aktive, përveç abomin përfshijnë: stearate kalcium, niseshte patate
.

Extras:
Drogës rrjedh nga mukozën e stomakut e viçave e qumështit dhe qengjash moshë.

Prodhuesit e mundshme:
Moska mullëz fabrikë të Rusisë;
Moshimfarmpreparaty FSUE ato. Semashko Rusi;
Shën Petersburg antibiotikët thread dhe enzimat për qëllime mjekësore Rusi;
Shteti Instituti i Kërkimeve të Standardizimit dhe Kontrollin e Drogave MZ Rusi Rusi;


Kujdes!
Para përdorimit abomin , ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Kjo udhëzimet për aplikim dhënë një transferim të lirë dhe është i hartuar vetëm për informacion. Për më shumë informacion, ju lutem kontaktoni Annotations prodhuesit.
Artikuj që kanë lidhje

 Vitogepat përshkrim Udhëzimet Product
 Arenarin përshkrim Udhëzimet Product
 Udhëzime sintomitsina Përshkrimi i produktit
 Tsipraleks përshkrim Udhëzimet Product
 

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore