ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

kategori referim  

Potesetga përshkrim Udhëzimet Product


2016-12-28 00:00:00

Emri:! Potesetga Potesetta


Sëmundjet infektive të infeksioneve respiratore të sipërme dhe të poshtme të traktit: bronkit akut dhe kronik, bronkit, bronke sëmundje bronkiektazise lidhur me zgjerimin e lumen tyre, pneumoni, pneumoni, grykët, inflamacion i inflamacionit bajamet/gjëndrat/sinusit të sinuseve paranazale, inflamacion fyt e fyt
. Sëmundjet infektive të traktit gastrointestinal: inflamacion i vogël zorrë enterit, tifo, paratifoide, dizenteria
. Sëmundje vrerit trakt: inflamacion i cholecystitis fshikëz e tëmthit, kolangiti inflamacion kanalet biliare
. Sëmundjet e traktit urinar: cystitis akute dhe kronike, inflamacion fshikëz, inflamacion i veshkave legen pyelitis, inflamacion pyelonephritis e indeve të veshkave dhe legen i veshkave, inflamacion Uretriti e uretrës, inflamacion të prostatës i gjëndër prostatës
. Sëmundjet e lëkurës të shkaktuara nga bakteret bakterial etiologji: pyoderma purulent inflamacion të lëkurës, abrasions inflamacion purulent të shumta të lëkurës, ulcerat abscese, plagët e infektuara
.

Metoda e aplikimit:
Para se të caktojë drogës pacientit për të përcaktuar ndjeshmërinë ndaj flokëve që e ka shkaktuar sëmundjen në këtë pacient. Drogës është administruar për fëmijët nga 3 muaj deri në 3 vjet: 1 tabletë 3-4 kg të peshës trupore; të moshës 3 deri në 6 vjet-2-3 tableta 2 herë në ditë; në mes të moshës prej 7 deri në 12 vjet-. 3-4 tableta 2 herë në ditë
Drogës është e rekomanduar për të marrë në mëngjes dhe në mbrëmje pas ngrënies. Foshnjat deri në 3 muaj potesetta emërohen vetëm nëse tregohet absolutisht dhe vetëm një mjek.
Në rastin e një natyre akute të sëmundjes drogës emërohet për një afat jo më pak se 4 ditë në doza të mësipërme, atëherë të zvogëluar dozën dhe plotësisht të përfunduar trajtimin 2 ditë pas zhdukjes së simptomave.
Nëse keni nevojë për një kurs më të gjatë të trajtimit piuri/praninë e qelb në urinë/, astma bronkiale, drogës është dhënë në një dozë të mirëmbajtjes është gjysmën doza terapeutike.
Trajtimi duhet të jetë nën mbikëqyrje të rreptë mjekësore.Gjendje e sëmurë, dhimbje koke, skuqje e drogës, ankesa nga traktin gastrointestinal kur ato duket e këshillueshme që të caktojë acid klorhidrik holluar në dozen e duhur.
Herë pas here gjeti një funksion të përkohshme çrregullim të organeve hematopoietic: reduktim leukopenia e bardhë numërimin e qelizave të gjakut, nivel të ulët trombociteve dhe acidit folik; dëmtim të mëlçisë.


Kundërindikimet:
Mungesa e mëlçisë dhe veshkave; Ndryshimet patologjike në foto gjakut, mbindjeshmërisë ndaj drogës.Pills në një paketë prej 20 copa.


Kushtet e Storage:
Lista B. Në të errët vend të freskët.


Përbërësit:
Pllakat që përmbajnë 20 mg trimetoprim dhe 100 sulphadimezin mg.


Extras:
Sulfadimezin gjithashtu pjesë e përgatitjes "sunoref" krem.


Kujdes!
Para përdorimit të Potesetga , ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Kjo udhëzimet për aplikim dhënë një transferim të lirë dhe është i hartuar vetëm për informacion. Për më shumë informacion, ju lutem kontaktoni Annotations prodhuesit.
Artikuj që kanë lidhje

 Enam përshkrim Udhëzimet Product
 Klim përshkrim Udhëzimet Product
 Udhëzime gliquidone Përshkrimi i produktit
 Udhëzime furazolidone Përshkrimi i produktit
 

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore