ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

1   2     >>  
kategori mjekësisë tradicionale  

Të adenoids në fëmijët dhe të rriturit-Simptomat-gradë adenoids-Adenoidectomy-Rekomandime pas operacionit
adenoids -është përhapja e indeve limfoid e bajame faringut, e cila kryen funksionin mbrojtës të trupit, duke mbështetur sistemin imunitar. Sëmundja është e zakonshme në mesin e fëmijëve të moshës 3 deri në 7 vjet, shpesh në 12-14 vjet ai kalon plotësisht. Por ndonjëherë ka adenoids rriturit Të adenoids-simptomat Adenoids vijim simptoma: 1. Vështirësia në nazale frymëmarrjes 2. sekrecione me bollëk nga hundë 3. Dhimbje koke 4. Night gërhitës 5. Pengimi i veshëve, humbjen e dëgjimit 6. zë bëhet i mbytur, hundës 7. kollë Night Efektet e adenoids 1. Frymëmarrja nëpërmjet hundës çon në ftohjet e shpeshta, dhe më vonë në grykët, bronkit, sinusit 2. Gjithmonë gojë hapur të fëmijës çon në një ndryshim në formën e fytyrës dhe malocclusion 3. Furnizimi i pamjaftueshëm i oksigjenit në tru çon në fëmijët e vonuar mendor 4. Përputhja adenoids goja e tubit auditory çon në sëmundje kronike të veshit të mesëm, humbjen e dëgjimit rezistente gradë adenoids I nivelit: pacienti merr frymë lirisht gjatë ditës dhe ndërsa gjumi mund të marr frymë vetëm përmes gojës . shkallë II: -pacienti merr frymë goja e tij gjatë gjithë ditës, shpesh gërhij gjatë gjumit . shkallë III:. -ind adenoid plotësisht bllokon rrjedhjen e ajrit nga hunda në laring, paaftësia për të marrë frymë përmes hundës në ngarkim ... Të adenoids në të rriturit-shkaqet, simptomat, efektet Adenoids ndodhin në të rriturit, por ata të diagnostikuar adenoids t më të vështirë.

Venat me variçe venat me variçe-trajtim Folk nga venat me variçe-Ushqimi-Realizimi me venat me variçe
venat me variçe. Trajtimi i mjeteve juridike venat me variçe popullore: gjelbër Tomatoes-ilaç shumë i thjeshtë popullore për trajtimin e venat me variçe Ju keni për të prerë feta domate jeshile, bashkangjitni në nyjet për të mbajtur një djegie të lehta, atëherë ky është vendi për të larë me ujë të ftohtë. Përsëriteni 5 herë në ditë, mundësisht në një rresht. Pas dy javë zbehtë nyje, pastaj zhduken. Gjithashtu në trajtimet popullore përdoret dhe domate të mirë-pjekur: prerë atë në feta hollë, e bashkangjitur në venat spikatur dhe të mbajë për 3-4 orë, pastaj të bashkëngjitni feta reja Nëse keni venat me variçe, është e dobishme për të përdorur Çaj dhe karrota në krye.

Hundë i lëngshëm në foshnjat-trajtim Popullor i ftohtë të përbashkët në foshnjat
rinitit në foshnjat e porsalindura janë shpesh. Ka disa mënyra për t`u marrë me këtë telash. Metoda më e lehtë dhe më e përdorur zakonisht e trajtimit- suctioned mukusit nga hunda me një llambë të përshtatshme gome apo shiringë pa gjilpërë . Është e rëndësishme të rinitit në foshnjat Mos të lejojë tharje dhe trashje e mukusit-kjo mund të rrisë vështirësi të frymëmarrjes. Nëse fëmija bëhet më e lehtë për të marrë frymë për një shëtitje apo not, atëherë ju keni ajër shumë të thatë në apartament.

Osteoporozën e shpinë dhe kockat-Simptomat-Parandalimi dhe Trajtimi
Nga biseda me kreun e diagnostikimit departamentit të osteoporozës rus Gerontological Hulumtime Klinike dhe gazeta Center "Gazeta e mbrojtjes së mjedisit" 2010 №18, f. 32-33, 2012 HLS g.№15, pp. 12-13 Osteoporozën Kjo është një sëmundje e zakonshme, një diagnozë mund të bëhen më shumë se dhjetë million rusët. Sidomos i rrezikshëm është sëmundje në të moshuarit për shkak të komplikimeve të rënda pas frakturave. Bones ngjajnë sfungjer poroz.

Si për të kuruar mastopathy-Woodlouse nga mastitë-Trajtimi i mastitë
Një pranverë unë isha i sëmurë me vulë gjoks Preket fëmija, i cili nuk ka ekzistuar më parë. Unë isha tmerrësisht i frikësuar, dhe shkoi në klinikë, gjirit të njohur, por i dërgoi edhe me oncologist. Edhe më e frikshme ishte. Mjeku përshkruar një bandë e testeve, të shtëna, droga. Ishte vetëm sezon kopsht, unë nuk dua të shkoj për të mjekëve dhe të testohen, u përpoq të tërheqë të gjitha llojet e fjalive të pakëndshme.

Rinitit gjatë shtatzënisë-se kurë shpejt dhe në mënyrë të sigurtë-mjetet juridike popullore
Unë e kam trajtuar gjithmonë pika nga të ftohtë të përbashkët, që ata blinin në farmaci, në lidhje me trajtimet popullore nuk e mendojnë, por pastaj kam filluar gjatë rinitit shtatzënisë. Nga frika të dëmtojë fëmijën e palindur, unë poostereglas pika e përdorimit të përhershëm dhe i bëri thirrje metodat kombëtare, jo vetëm që të besoni në to. qepë rinitit gjatë shtatzënisë unë shërohet integruar , hedhjen atë në tamponchiki garzë dhe poking hunda e tyre.1   2      >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore