ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

1   2     >>  
kategori shëndetësor  

Cilantro-pronat e të dobishme, me kalori, përdorni
Cilantro ose farën e koriandrit-një vjetore bimë aromatike Umbelliferae me rrënjë fusiform . Blooms bimore në qershor dhe korrik, duke i dhënë fruta në korrik dhe gusht, në rajonet më veriore-. Në shtator Pronat e dobishme e cilantro njohur për njerëzit tashmë, të paktën rreth 5 mijë vjet. Egjiptianët e lashtë e përdorur koriandër si në gatim dhe mjekësi, të vënë lë cilantro në varret e faraonëve, duke besuar se erëz e bën njeri i pavdekshëm.

Tetralgin-udhëzime, përbërja, udhëzime të veçanta
Tetralgin-një kombinim i barnave që kanë efekt analgjezik . përbërja dhe forma e Tetralgin drogës është në dispozicion në formë tabletash. Struktura Tetralgin përfshin komponentët e tilla aktive si codeine, natrium metamizole, phenobarbital dhe kafeinë. Në blisters e 10 tableta në shishe plastike e 20 tableta. Veprimi farmakologjike Tetralgin veprim i drogës për shkak të komponentëve që përbëjnë Tetralgin. Kafeina stimulon qendrat psikomotorike të trurit, rrit efektet e analgesics, përmirëson performancën mendore dhe fizike, eliminon ndjenjën e lodhjes dhe të qenët i përgjumur, ka veprim analeptic.

Vaj në mjekësinë popullore
substancat medicinale në mjekësi mund të përdoret në forma të ndryshme: TEAS, infuzione, tinctures, slurries, pezullime, shurupe, krem, ointments, pluhurat, lozenges, etj n. Më shpesh, mjekësisë tradicionale rekomandon drogë për aplikim i ditës, pasi ajo është më efektive dhe më të sigurt. Në nivel lokal, ato mund të përdoren në formën e banjot, kremra, fasha, por është më mirë për të përdorur substanca të tilla në ointments medicinale. Healing Vaji-. Një droge në finale, edhe pse formë kompakte, ai është i përshtatshëm për të aplikuar, ajo është mbajtur mirë dhe ka një efekt të gjatë, në krahasim me, të themi, nga dush Healing krem ka dy komponentë kryesore-të drogës dhe yndyror bazën e duhur, i cili jep të drogës cilësi me yndyrë.

Ushqimi për dermatit atopic, seborrheic-menu
Ushqimi për pezmatim i lëkurës luan një rol shumë të rëndësishëm, si ushqimi hyn trupi është shpesh një faktor kyç në përshpejtimin dhe rënduese sëmundje veçanërisht në rastin e seborrheic ose dermatit atopic Ushqimi për pezmatim i lëkurës duhet të jenë të dizajnuara me kushtet e mëposhtme: Shmangni ushqimet që shkaktojnë një reaksion alergjik; maksimal të siguruar substanca që mbrojnë qelizat e lëkurës nga dëmtimi dhe promovon shërimin e epitelit; Ulja e ngarkesës në mëlçi, intensivisht pastron trupin nga efektet e reaksioneve alergjike; Ulja futje e gluten gruri, miell gruri, e cila është toleruar në alergji të reduktuar në mënyrë të konsiderueshme; Shmangni produktet që rrisin excitability nervor për të zvogëluar gjasat e stresit.

Melilotus officinalis-pronat dhe aplikimi
Melilotus officinalis-. dyvjeçar barishtore që i përket familjes fasule, flutur nënfamiljë tërfili Përshkrim bar Melilotus officinalis arrin një lartësi prej 1 m. Ka rrjedhin silnovetvisty, gjethe të vogla, lule të verdhë, të mbledhur në furçë axillary. Fasule seeded. Bimë është shumë aromatik, blooms gjithë verës. bimë është shumë pakërkues dhe thatësira-rezistente. Në të egra ajo rritet në anët e rrugëve, shumë të lira, gryka dhe livadhe. Ajo është gjetur në Azi, Evropë, Amerikën e Veriut dhe e Jugut, Zelanda e Re, Rusi dhe Ukrainë, Azi Qendrore dhe rajonet stepë e Kaukazit.

Stimuloton-Udhëzime, komente, analoge
Stimuloton-. Antidepressant sintetike Veprimi farmakologjike Stimulotona përbërës aktiv Stimulotona ka një efekt të rëndësishëm kundër depresionit, dhe të drogës nuk ka stimulues, qetësues dhe pronat Anticholinergic. Ndryshe nga droga të tjera që kanë efekte antidepressant, Stimuloton, komente, nuk shkakton varësinë fizike ose psikologjike të drogës. Për më tepër, Stimuloton nga udhëzimet nuk nxisin shtim në peshë.1   2      >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore