ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

1   2     >>  
kategori referim  

Protamine Udhëzimet e përgatitjes sulfate Përshkrim
Emri:! Protamine sulfate Protamini sulfas Drogës është një antidot efektiv "antidot" heparin në një dozë ekuivalente prej 1 mg e sulfate protamine neutralizon 1 mg heparin. Veprim vjen në çast. Efekti zgjat rreth 2 orë. Aplikoni sulfate protamine kryesisht nëse është e nevojshme për të neutralizuar efektin e heparin tepërt ekzogjen shtuar nga jashtë.

Tableta Aloe veshura Udhëzime Përshkrimi i produktit
Emer:! tableta Aloe veshura Tabulettae aloe obductae Ajo ka një efekt stimulues në trup, përshpejton rigjenerimin e riparimin e indeve. Përdoret për qëllim të terapisë jo-specifike në trajtimin e miopi progresiv dhe chorioretinitis dritëshkurtër me sëmundjeve të syrit me vizion të ulët. Metoda e aplikimit: Doza për të rriturit-1 tabletë 3-4 herë në ditë për 15-20 minuta përpara se të hahet. Kursi i trajtimit-një mesatare prej 1 muaji.

Potesetga përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Potesetga Potesetta Sëmundjet infektive të infeksioneve respiratore të sipërme dhe të poshtme të traktit: bronkit akut dhe kronik, bronkit, bronke sëmundje bronkiektazise lidhur me zgjerimin e lumen tyre, pneumoni, pneumoni, grykët, inflamacion i inflamacionit bajamet/gjëndrat/sinusit të sinuseve paranazale, inflamacion fyt e fyt . Sëmundjet infektive të traktit gastrointestinal: inflamacion i vogël zorrë enterit, tifo, paratifoide, dizenteria . Sëmundje vrerit trakt: inflamacion i cholecystitis fshikëz e tëmthit, kolangiti inflamacion kanalet biliare . Sëmundjet e traktit urinar: cystitis akute dhe kronike, inflamacion fshikëz, inflamacion i veshkave legen pyelitis, inflamacion pyelonephritis e indeve të veshkave dhe legen i veshkave, inflamacion Uretriti e uretrës, inflamacion të prostatës i gjëndër prostatës . Sëmundjet e lëkurës të shkaktuara nga bakteret bakterial etiologji: pyoderma purulent inflamacion të lëkurës, abrasions inflamacion purulent të shumta të lëkurës, ulcerat abscese, plagët e infektuara . Metoda e aplikimit: Para se të caktojë drogës pacientit për të përcaktuar ndjeshmërinë ndaj flokëve që e ka shkaktuar sëmundjen në këtë pacient.

Escaven Gel Udhëzime Përshkrimi i produktit
Emri:! Escaven Gel Përbërja Essaven Gel është në harmoni të plotë venoterapevticheskomu efektive do të thotë: Estsin-forcon kapilarët, ka antiexudativ veprim antiedematoznym, tone venat përmirëson rheology gjakut . Heparin-efekt anti-inflamator, favorizon fibrinolysis endogjen, nxit shpërbërjen e clots fibrine, stimulon microcirculation "phospholipids esenciale"-të përmirësuar vetitë reologjike të gjakut phospholipids ose substancë EPL-stimuluar microcirculation Essaven xhel ka një efekt ftohës përveç pronave anti-inflamator, analgjezik shkakton efekt.

Impaza përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Impaza Impaza Impaza të bëjë me përgatitjet që përmirësojnë funksion ngrerë në meshkuj. Ky efekt Impaza bërë duke rritur aktivitetin e endoteliale JO-sinteazy, rivendosur prodhimin e oksidit nitrik nga endothelium gjatë stimulimit seksual, një rritje në cGMP muskujve të lëmuar që promovon relaksim të tyre, të gjithë të kontribuojnë për të përmirësuar të gjakut mbushje trupat shpella e penisit. Për shkak të këtyre pronave të sigurojë mbledhje normale në fuqi dhe kohëzgjatja.

Udhëzime Silest Përshkrimi i produktit
Emri:! Silest Silest Kontraceptiv Monophasic kombinuar oral është marrë nga goja. Ka një efekt frenues mbi aktiviteteve rregullatore e funksionit gonadotropik e gjëndrës hipofizës gjendrave endokrine seksual ndodhen në tru, e cila shkakton frenimi i ovulacionit përftuar një veze pjekur nga vezorja, si dhe përmirëson gjendjen funksional i endometrium e shtresës së brendshme të mitrës. Kontracepcioni për të parandaluar shtatzëninë. Metoda e aplikimit: Tableta e parë e medikamentit është marrë në ditën e parë të menstruacioneve.1   2      >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore