ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

kategori për udhëtarët  

I Izraelit, ti je i drejtë!
Izrael & ndash; Lindja e Mesme, duke zënë një rrip toke dhe lidh Afrikës dhe Azisë. Izrael, me klimën e saj të ndryshme do të kënaqur të gjithë. Në veri, bënë sexhde malet në jug & ndash; ëmbëlsirë. Izraeli & ndash; nuk është vetëm një vend i kontrasteve. Izraeli & ndash; është një vend që ju mund të vizitoni gjatë gjithë vitit dhe në çdo kohë të vitit ju do të gjeni saktësisht çfarë nuk do të largohet nga ju indiferent. Izraeli është i famshëm për mjekësi të shkëlqyer dhe qendrat mjekësore të cilësisë më të lartë për trajtimin e sëmundjeve më komplekse të tilla si kanceri.

Këshilla për udhëtarët në tropikal parandalimin e malaries-epidemiologjisë. py
Nëse ju do të kaloni pushimet tuaja jashtë atdheut tonë, për të admirojnë bukurinë e Jugut, Egjipt dhe vende të tjera të jugut dhe tani jashtë vendit, ose do të punojnë në këto vende, atëherë ju duhet të dini se ka një rrezik të kontraktuese sëmundje tropikale, duke përfshirë malaries. Malaria & mdash; sëmundje e fshehtë, shpesh masquerading si infeksione të tjera. Diagnoza e tij, dhe trajtim nuk është aq e thjeshtë. Malaria është transmetuar përmes pickimit të mushkonjave.

Çfarë ju duhet të dini kur udhëtojnë jashtë vendit
Nëse jeni vetëm duke planifikuar për të udhëtuar, veçanërisht për të ekzotike vend të largët të nxehtë, ju së pari duhet të bëni të sigurtë që shëndeti juaj në gjendje për të ju që këtu, në këtë artikull, ju do të gjeni të gjitha informacionet e nevojshme. Së pari, ju duhet të vizitoni një mjek dhe nënshtrohet kontrollit mjekësor. Së dyti, është e nevojshme që të njihen me informacion mbi sëmundjet e caktuara ngjitëse dhe të tjera që janë të përhapura në vendet për të cilat do të drejtojnë rrugën tuaj.      

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore