ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

<<     1   2   3   4     >>  


Nxisë Trajtimi-një trajtim të popullarizuara të thembra nxit-? Çfarë dhe si të trajtojnë të nxisë thembra
Çfarë është dhe si të trajtojnë të nxisë thembra? Trajtimi i thembra nxit mjetet dhe metodat e njerëzve mund të ndahen në katër grupe: trajtim me të ngrohtë, trajtim me fasha gjatë natës, trajtim me pako komoditet, Nxit trajtimin përmes masazh. Spurs zyrtare thembra mjekësi kompresa të trajtohen me barnat që rrallë janë të japin një rezultat pozitiv, ose kirurgjike. Prandaj nxisë-është një sëmundje që duhet të trajtohen metodat popullore në shtëpi . Disa mjete popullore për të ndihmuar Spurs të shpëtoj prej tij për 2-3 trajtime, ndërsa të tjerët janë të dizajnuara për 10-30 ditë.

Lëng Cherry lehtëson dhimbje të muskujve
Shumë filluar vetëm për të trajnuar në palestër, së shpejti do të largohet pushtimin. Në fakt, pas ngarkesave të pazakontë duket dhimbje të muskujve. Megjithatë, për t`u marrë me këtë telash mund të bëjë pa qetësues, ju lutem. Kjo ndihmon lëng qershi, besoj shkencëtarët amerikanë nga Universiteti i Vermontit. Doza e rekomanduar terapeutik-një gotë me lëng qershie ose 45 manave.

Abomin përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! abomin Abominum Përgatitja e kombinuar rrjedhin nga mukozën e stomakut e viçave e qumështit dhe qengjash moshë. Drogës ka një veprim proteolitike, normalizes procesin e tretjes. Enzimat e tretjes janë të përfshira në produkt, të mbajë aktivitetin e tyre në një media të dobët acid dhe neutral. Sëmundjet e traktit gastrointestinal, të shoqëruara me shqetësim aftësinë e tretjes dhe ulin aciditetin e stomakut:. Inflamacion gastrit e mukozës gastrike, inflamacion gastroenterit e mukozës së stomakut dhe të zorrëve të vogla, enterocolitis inflamacion të kombinuar prej zorrëve të vogla dhe të mëdha, dhe të tjerët Metoda e aplikimit: Gojë gjatë të hahet 1 tabletë 3 herë në ditë për 1-2 muaj; mungesa e efektivitetit një dozë të vetme prej 3 tableta, dhe trajtimi është zgjeruar deri në 3 muaj.

Protamine Udhëzimet e përgatitjes sulfate Përshkrim
Emri:! Protamine sulfate Protamini sulfas Drogës është një antidot efektiv "antidot" heparin në një dozë ekuivalente prej 1 mg e sulfate protamine neutralizon 1 mg heparin. Veprim vjen në çast. Efekti zgjat rreth 2 orë. Aplikoni sulfate protamine kryesisht nëse është e nevojshme për të neutralizuar efektin e heparin tepërt ekzogjen shtuar nga jashtë.

Tableta Aloe veshura Udhëzime Përshkrimi i produktit
Emer:! tableta Aloe veshura Tabulettae aloe obductae Ajo ka një efekt stimulues në trup, përshpejton rigjenerimin e riparimin e indeve. Përdoret për qëllim të terapisë jo-specifike në trajtimin e miopi progresiv dhe chorioretinitis dritëshkurtër me sëmundjeve të syrit me vizion të ulët. Metoda e aplikimit: Doza për të rriturit-1 tabletë 3-4 herë në ditë për 15-20 minuta përpara se të hahet. Kursi i trajtimit-një mesatare prej 1 muaji.

Potesetga përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Potesetga Potesetta Sëmundjet infektive të infeksioneve respiratore të sipërme dhe të poshtme të traktit: bronkit akut dhe kronik, bronkit, bronke sëmundje bronkiektazise lidhur me zgjerimin e lumen tyre, pneumoni, pneumoni, grykët, inflamacion i inflamacionit bajamet/gjëndrat/sinusit të sinuseve paranazale, inflamacion fyt e fyt . Sëmundjet infektive të traktit gastrointestinal: inflamacion i vogël zorrë enterit, tifo, paratifoide, dizenteria . Sëmundje vrerit trakt: inflamacion i cholecystitis fshikëz e tëmthit, kolangiti inflamacion kanalet biliare . Sëmundjet e traktit urinar: cystitis akute dhe kronike, inflamacion fshikëz, inflamacion i veshkave legen pyelitis, inflamacion pyelonephritis e indeve të veshkave dhe legen i veshkave, inflamacion Uretriti e uretrës, inflamacion të prostatës i gjëndër prostatës . Sëmundjet e lëkurës të shkaktuara nga bakteret bakterial etiologji: pyoderma purulent inflamacion të lëkurës, abrasions inflamacion purulent të shumta të lëkurës, ulcerat abscese, plagët e infektuara . Metoda e aplikimit: Para se të caktojë drogës pacientit për të përcaktuar ndjeshmërinë ndaj flokëve që e ka shkaktuar sëmundjen në këtë pacient.

Escaven Gel Udhëzime Përshkrimi i produktit
Emri:! Escaven Gel Përbërja Essaven Gel është në harmoni të plotë venoterapevticheskomu efektive do të thotë: Estsin-forcon kapilarët, ka antiexudativ veprim antiedematoznym, tone venat përmirëson rheology gjakut . Heparin-efekt anti-inflamator, favorizon fibrinolysis endogjen, nxit shpërbërjen e clots fibrine, stimulon microcirculation "phospholipids esenciale"-të përmirësuar vetitë reologjike të gjakut phospholipids ose substancë EPL-stimuluar microcirculation Essaven xhel ka një efekt ftohës përveç pronave anti-inflamator, analgjezik shkakton efekt.1   2   3   4       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore