ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

<<     1   2   3   4     >>  


Impaza përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Impaza Impaza Impaza të bëjë me përgatitjet që përmirësojnë funksion ngrerë në meshkuj. Ky efekt Impaza bërë duke rritur aktivitetin e endoteliale JO-sinteazy, rivendosur prodhimin e oksidit nitrik nga endothelium gjatë stimulimit seksual, një rritje në cGMP muskujve të lëmuar që promovon relaksim të tyre, të gjithë të kontribuojnë për të përmirësuar të gjakut mbushje trupat shpella e penisit. Për shkak të këtyre pronave të sigurojë mbledhje normale në fuqi dhe kohëzgjatja.

Pneumoclamidiosis
pneumoclamidiosis-një sëmundje infektive që karakterizohet nga fillimi akut, ethe dhe plagë kryesor i sistemit të frymëmarrjes. Arsyeja. Patogjen-pneumoni Chlamydia. Burimi i infeksionit është një njeri i sëmurë. Infeksioni ndodh nëpër pikat ajrore që organizohen grupe mund të çojë në shpërthime të sëmundjeve. Kryesisht personat e sëmurë të moshës 20-49 vjet.

Holosas-udhëzimet, përbërja, përdorni
Holosas-drogës natyrore choleretic, përmirëson proceset metabolike në mëlçi . Një numër i madh i reagime pozitive në holosas konfirmoj efikasitetin e saj terapeutik. Allohol, artichoke ekstrakt, Gepabene, Odeston, Konvaflavin, Sibektan, Olimetin, Holebil, Flamini Tsikvalon-analoge holosas mekanizëm i ngjashëm i veprimit . Holos, Holemaks-. Droga droga Sinonimet holosas me të njëjtin përbërës aktiv formë Release dhe përbërja holosas Holosas dispozicion si një lëng syrupy me një erë të veçantë 250 g, 250 ml, 125 ml. holosas Përbërja: në një gram shurup përmban 0.4 g të kaçat në formën e një ekstrakti të koncentruar të ujshëm; komponentet ndihmëse-. ujë të pastruar, sheqer Veprimi farmakologjike Efekti terapeutik është dhënë nga komponentët komplekse shurup në hips-flavonoids, pectins, vajra esenciale, provitamin A, vitaminë PP, C, E, B1, B2, K, limoni dhe acideve malik, lecithin, vanillin, dekstrin, dhe sheqer.

Roper-udhëzim, reagime, përdorni
Roper-. një mjet për të rregulluar dhe të kujdesen për protezat Veprimi farmakologjike Tabelat dhe krem Roper-. Nga veprimi i dy mjeteve të ndryshme të kujdeseni për protezat Pllakat Roper, në sajë të anëtarit të tyre të përbërësve aktivë të siguruar dezinfektimin, pastrim, efekt deodorizing. Përdorimi i rregullt i tabletave do të zgjasë jetën e protezë dhe ruajnë ngjyrën e tyre: komponentet aktive janë të lëna janë hequr të dorës së mekanike vende furçë spastrim dhe njollat kokëfortë e duhanit dhe kafe.

Mosmbajtjeje urinar pas lindjes-Trajtimi, Shkaqet
mosmbajtjeje urinar pas lindjes së fëmijës-një gjendje patologjike në gratë në të cilin ka urinim i pavullnetshëm . Postpartum mosmbajtjeje urinar shpesh të referuara si mosmbajtjeje stresit, kur shkarkimi ndodh gjatë aktivitetit fizik, duke qeshur, teshtitjes, kollitjes, marrëdhënie seksuale në rastet e një rritje të mprehtë në presion intra-abdominale. mosmbajtjeje nuk është një sëmundje, dhe çrregullimi i funksionimit normal te sistemit urinar.

Pigment nevus-Shkaqet dhe Trajtimi
Mbi sipërfaqen e trupit të njeriut shpesh kanë fusha të ndryshme që ndryshojnë në ngjyrë nga ngjyra bazë të lëkurës. Ata janë akumulimin e qelizave të veçanta me përmbajtje të lartë të melaninës-pigment përgjegjës për tonin e lëkurës dhe ngjyra e irisit. Që nga miratimi i termave latine mjekësore, një ndryshim i tillë në ngjyrën e lëkurës quhet nevus pigmentosa.

Të adenoids në fëmijët dhe të rriturit-Simptomat-gradë adenoids-Adenoidectomy-Rekomandime pas operacionit
adenoids -është përhapja e indeve limfoid e bajame faringut, e cila kryen funksionin mbrojtës të trupit, duke mbështetur sistemin imunitar. Sëmundja është e zakonshme në mesin e fëmijëve të moshës 3 deri në 7 vjet, shpesh në 12-14 vjet ai kalon plotësisht. Por ndonjëherë ka adenoids rriturit Të adenoids-simptomat Adenoids vijim simptoma: 1. Vështirësia në nazale frymëmarrjes 2. sekrecione me bollëk nga hundë 3. Dhimbje koke 4. Night gërhitës 5. Pengimi i veshëve, humbjen e dëgjimit 6. zë bëhet i mbytur, hundës 7. kollë Night Efektet e adenoids 1. Frymëmarrja nëpërmjet hundës çon në ftohjet e shpeshta, dhe më vonë në grykët, bronkit, sinusit 2. Gjithmonë gojë hapur të fëmijës çon në një ndryshim në formën e fytyrës dhe malocclusion 3. Furnizimi i pamjaftueshëm i oksigjenit në tru çon në fëmijët e vonuar mendor 4. Përputhja adenoids goja e tubit auditory çon në sëmundje kronike të veshit të mesëm, humbjen e dëgjimit rezistente gradë adenoids I nivelit: pacienti merr frymë lirisht gjatë ditës dhe ndërsa gjumi mund të marr frymë vetëm përmes gojës . shkallë II: -pacienti merr frymë goja e tij gjatë gjithë ditës, shpesh gërhij gjatë gjumit . shkallë III:. -ind adenoid plotësisht bllokon rrjedhjen e ajrit nga hunda në laring, paaftësia për të marrë frymë përmes hundës në ngarkim ... Të adenoids në të rriturit-shkaqet, simptomat, efektet Adenoids ndodhin në të rriturit, por ata të diagnostikuar adenoids t më të vështirë.<<      1   2   3   4       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore