ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

<<     1   2   3   4   5     >>  


Japonia ka konfirmuar zyrtarisht shpërthimi i gripit të shpezëve
. Shkaku i vdekjeve të shpendëve në fermë në Miyazaki Prefektura shërbeu si i rrezikshëm për avian H5N1 virus i gripit të njeriut, të konfirmuar nga zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë së Japonisë, sipas BBC Të gjithë si një rezultat i sëmundjes vrarë katër mijë pulat, tetë mijë të tjerë u shënuan. Testet treguan se zogjtë ishin infektuar me një lloj të virusit H5N1, që mund të transmetohet nga shpendët tek njerëzit.

Prodimin përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Prodimin Prodlmunum Medikament ka qëllim protivoleykoznoy në trajtimin e tumoreve të aktivitetit të gjakut. Sidomos fort suppresses proceset mielopro-proliferative e shtimit të numrit të qelizave të palcës kockore. Përdoret në mieloide kancerin e gjakut leukemia kronike, ku burimi i qelizave tumorale janë qeliza të palcës granulocyte/kockave, e cila sjellin qelizat e gjakut-leykotsity/; sëmundje eritremii shkaktuar nga rritje e jashtëzakonshme e qelizave të palcës kockore dhe shfaqjes në gjak të një numri të madh të qelizave të gjakut/eritrociteve, leukociteve, dhe kështu me radhë d/..; leukimi kanceri i gjakut kronike, ku procesi burim tumor janë lymphoblasts/qelizat e palcës së kockës nga i cili qelizat e gjakut të zhvilluar-limfocitet/dhe mielofibroze idiopatike zëvendësojnë palcën e kockave ind lidhës shkaktuar shkaqet të paqarta dhe sindromi mieloproliferativ me përhapjes qeliza kockore thrombocytosis Truri me rritjen e qelizave të trombociteve numërimi/gjakut/në gjak.

Udhëzime dimethindene Përshkrimi i produktit
Emri:! dimethindene Dimetindene Antihistamine. Ka efekt anti-alergjik dhe kunder kruarjeve. Efekti i drogës është kryesisht për shkak të bllokadës së histamine Hi-receptor; për më tepër, blloqe dimethindene efektet e ndërmjetësuesve të tjera "transmetuesit" alergji të përfshirë në mekanizmin patogjenezën e formimit të reaksioneve alergjike, veçanërisht i kinins.

Udhëzime xipamide Përshkrimi i produktit
Emri:! xipamide Xipamide Diuretik diuretik duke vepruar në funksion të veshkave qelizave me tuba epiteliale rreshtim zgavrën e tyre. Pengon pengon reabsorption e reabsorption natriumi në nephron skajor të vendosura në periferi të tubthave të strukturnofunktsionalnogo nephron të veshkave, duke rezultuar në sekretim urinar të joneve të klorit, natriumit, dhe e dytë-uji.

Udhëzime biltricid Përshkrimi i produktit
Emri:! biltricid Biltricid Praziquantel-një përbërës aktiv i medikamentit me aktiviteti anthelmintic. Mekanizmi i veprimit është i bazuar në rritjen e pėrshkueshmėrisė e membranave qelizore me jonet e kalciumit nematodikeve. Kur përqëndrimi i kalciumit në trup mbi nematod normë vërejtur zvogëlim në paralelisht muskujve me metabolizmin e dëmtuar e glukozës, nivelet glycogen bien dhe krijimi i një përqendrimi toksike të derivateve të acidit laktik.

Ushqimi për dermatit atopic, seborrheic-menu
Ushqimi për pezmatim i lëkurës luan një rol shumë të rëndësishëm, si ushqimi hyn trupi është shpesh një faktor kyç në përshpejtimin dhe rënduese sëmundje veçanërisht në rastin e seborrheic ose dermatit atopic Ushqimi për pezmatim i lëkurës duhet të jenë të dizajnuara me kushtet e mëposhtme: Shmangni ushqimet që shkaktojnë një reaksion alergjik; maksimal të siguruar substanca që mbrojnë qelizat e lëkurës nga dëmtimi dhe promovon shërimin e epitelit; Ulja e ngarkesës në mëlçi, intensivisht pastron trupin nga efektet e reaksioneve alergjike; Ulja futje e gluten gruri, miell gruri, e cila është toleruar në alergji të reduktuar në mënyrë të konsiderueshme; Shmangni produktet që rrisin excitability nervor për të zvogëluar gjasat e stresit.

Melilotus officinalis-pronat dhe aplikimi
Melilotus officinalis-. dyvjeçar barishtore që i përket familjes fasule, flutur nënfamiljë tërfili Përshkrim bar Melilotus officinalis arrin një lartësi prej 1 m. Ka rrjedhin silnovetvisty, gjethe të vogla, lule të verdhë, të mbledhur në furçë axillary. Fasule seeded. Bimë është shumë aromatik, blooms gjithë verës. bimë është shumë pakërkues dhe thatësira-rezistente. Në të egra ajo rritet në anët e rrugëve, shumë të lira, gryka dhe livadhe. Ajo është gjetur në Azi, Evropë, Amerikën e Veriut dhe e Jugut, Zelanda e Re, Rusi dhe Ukrainë, Azi Qendrore dhe rajonet stepë e Kaukazit.<<      1   2   3   4   5       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore