ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

<<     1   2   3   4   5   6     >>  


Ushqimi Face-humbje peshe, spastrim
Çdo grua e di zonat e tyre me probleme. Dikush ka për të hequr një çift të inç në bel, dikush-për të bërë mollaqe më elastike. Shumë gra të ëndërrojnë për të bërë fytyra ime e hollë dhe sleeker, sepse është ai në radhë të parë i kushtoj vëmendje për të përreth. dietë e veçantë për një person nuk ekziston . Duke iu nënshtruar ndonjë dietë paund shtesë do të shkojnë kudo, dhe fytyrë-. Në vendin e parë Kush ka nevojë për një dietë për një person? dyfishtë mjekër nuk shtoni në atraktivitetin e personit, dhe e bën atë më të vjetër se mosha e tij të vërtetë, kështu që të shpëtoj të yndyrë të tepërt dhe do të forcojë ëndrrat për fytyrën e çdo gruaje.

Gërhitës-trajtim, shkakton, mjetet juridike popullore
Gërhitës është një tingull të mprehtë prodhuar fjetur njeri nasopharynx . Ky fenomen ka një emër mjekësor-ronchopathy. Gërhitës është aq e zakonshme që nganjëherë nuk është konsideruar si një patologji, edhe pse bezdisshëm të tjerët dhe është subjekt i shaka, dhe nganjëherë grindjet. Megjithatë, kjo patologji, por jo sëmundje. Gërhitës në vetvete nuk është shumë e rrezikshme, rreziku kryesor qëndron në faktin se ajo mund të jetë një simptomë e sëmundjes së tmerrshme-. Një natë e apnea e gjumit obstruktive Shkaqet e gërhitës shkaku i gërhitës është ngushtimi i fyt apo si rezultat i sëmundjes , ose si rezultat i dobësimit të murit të muskujve, ose për shkak të karakteristika të lindura anatomike.

Enziks-udhëzim, reagime, veprim
Enziks-i kombinuar drogës veprim antihipertensiv . Shqyrtime Enzikse konfirmuar efikasitetin e saj të lartë terapeutik dhe të performancës. Berlipril, Koh renitek, Enalozid, enalapril, Enap-droga analoge Enziksa . Struktura dhe përbërja Enziksa Përgatitja Enziks vjen në formë tabletash. Një paketë përmban dy Enziksa ilaçe-. Diuretics indapamidi dhe frenues ACE enalapril Përgatitja e enalapril maleatenalaprila surfactant përfshin komponentet ndihmëse dhe-. Stearate magnez, karbonat magneziumi, xhelatinë, krospovidon, laktozë medikamenti permban indapamidi, indapamidi, përbërës aktiv dhe përbërësit ndihmëse-. Makrogol 6000, talk, dioksid titaniumi, hipromelozë, tearat magnez ndaj, sulfat laurel natriumi, monogidrad laktozë, Povidone K30, krospovidon Udhëzimet për Enziksu thekson se përdorimi një herë, prej enalapril dhe indapamidi rrit efektin e ndërsjellë antihipertensivëve të tjerë Enziksa . Veprimi farmakologjike Enziksa Veprimi Enalapril përbërë Enziksa redukton përmbajtje të aldosteronit duke inhibuar konvertimin e grupit te pare te angiotensines grupi angiotensines dytë.

Mulimen-udhëzim, reagime, leximi
Mulimen-ilaç homeopatik përdorur në Veprimi farmakologjike Mulimen-medikament nonhormonal per trajtimin e crregullimeve psikosomatike që ndodhin gjatë menstruacioneve ose menopauzës . Në zemër të Mulimena-. Nëntë komponentët e kafshëve, minerale, perime, përmes të cilit i drogës ka një qetësues, kullues, antispasmodic, rregullojnë, anti-inflamator, efekte immunomodulatory Është vërejtur gjithashtu se Mulimen ndikon funksion neurohormonal e sistemit riprodhues të grave.

Vigamoks-udhëzim, reagime, përdorni
Vigamoks-antiparazitik agjent, antimikrobial për trajtimin e sëmundjeve inflamatore të syrit . Veprimi farmakologjike Vigamoks-droga që ndikojnë në një numër të madh të mikroorganizmave: Gram-pozitiv, Gram-negative, acid-rezistente, bakteret atipike, Anaerobet. Vigamoks efektive për organizmat që janë rezistente ndaj antibiotikëve beta--laktam, macrolides. përbërës aktiv i drogës-. Moxifloxacin Product Prodhimi Vigamoks pika për sy. Indikacionet Vigamoks efektive në trajtimin aktuale e konjuktivit, e cila është shkaktuar nga patogjenet e ndjeshme për të moxifloxacin.

Kids
Fëmijët e sotëm janë duke luajtur jo vetëm në shtëpi dhe në rrugë, por në një realitet virtual. Ka disa lloje të lodra:. Kompjuter, e butë, muzikë, histori Vëmendje e veçantë duhet t`i jepet në lojëra çdo fëmijëve të moshës s arsimore. Psikologët kanë njohur gjatë se gjatë lojërat fëmijët të mësojnë shumë aftësi, të mësojnë për veten dhe botën rreth nesh. Nga kjo perspektivë, asnjë lojë duhet të kontribuojë në zhvillimin e fëmijës.

Qelizat burimore transplantuar kthehet në tumoret e trurit
Trajtimi i transplantimit Parkinson sëmundje e qelizave embrionale në tru mund të çojë në zhvillimin e tumoreve potencialisht malinje, hulumtuesit amerikanë besojnë. Sipas autorëve të një studimi të publikuar në revistën Nature Medicine, rrjedhin transplantim qelizë ka çuar në përmirësime të rëndësishme në modelet e kafshëve të sëmundjes, të ngjashme me simptomat e sëmundjes Parkinson.<<      1   2   3   4   5   6       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore