ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

<<     1   2   3   4   5   6   7     >>  


Prezervativët muzikore: seksi në tonin e dëshiruar
"Ne të ndihmojë çiftet të krijuar një atmosferë të veçantë dhe të përjetojnë ndjenjat e reja. Kompania jonë zhvillon produkte elegant dhe ultra-moderne që janë pjesë e jetesës ",-thotë Victor Tsang, që përfaqëson". ONDO Krijimi " Cinikët mund të thotë se e gjithë kjo është vetëm një tjetër përpjekje për të rritur shitjet, por produktet e kompanisë, e krijuar 18 muaj më parë, ka shitur tashmë e gjithë bota.

TV mund të rrisin presionin në fëmijët që kanë probleme me peshën
fëmijët e trashë të cilët kalojnë shumë kohë shikimin e programeve televizive ishin dukshëm më shumë gjasa të vuajnë nga tensioni i lartë se sa moshatarët e tyre më siç duhet kryerjen kohën e tyre. Rritja e stresit dhe dietë të sëmurë mund të byto për shkak të orëve të shumta të shikuar TV, tha Dr Jeffrey Shvimer, dhe Universiteti i Kalifornisë në San Diego.

Shkaku themelor i infertilitetit idiopatike
Arsyeja për "shterpësi pashpjegueshme", e cila në 80% të rasteve pengon çifte të krijoj, u zbulua nga hulumtuesit nga Universiteti Mbretëreshës në Belfast, Queen`s Universitetit të Belfast. Rezultatet e studimit tregojnë se rreth 50.000 çifte në Britani të Madhe dhe 1 milion. Çiftet në të gjithë botën çdo vit janë trajtuar për shterpësi. Megjithatë, Profesor Lewis Shkolla Biznes i Mjekësisë, Stomatologjisë dhe Shkencave Biomedical në Universitetin, ku ai i kryer studimin, tha se në shumicën e rasteve shkaku i infertilitetit të pashpjegueshme ose idiopatike janë seroznye dëme të ADN-së spermës.

Udhëzime deoxycorticosterone trimethylacetate Përshkrimi i produktit
Emri:! deoxycorticosterone trimethylacetate Desoxycorticosteronitrimethylacetas Mekanizmi i veprimit të ngjashme me deoxycorticosterone acetat. Mungesa Addison sëmundje e funksionit të veshkave, pamjaftueshmëri relative veshkave, dienetsefalnogipofizarnaya comorbidities dështimi diencephalon dhe hipofizë gjëndra, e karakterizuar nga një rënie në hormonet hipofizë-sindromi Shihena, një sëmundje Simmondesa, kusht hypotonic sindromë shkaktohet nga tensioni i ulët i gjakut, gjendjen asthenic me hipotension rënie të përgjithshme në aktivitetin funksional për shkak të presionit të ulët të gjakut, pas sëmundjeve infektive ose operacione.

Lë Belladonna përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Lë Belladonna FOLIA Atropae Belladonnae Pronat farmakologjike e Belladonna përkojnë kryesisht me pronat e atropine. Droga Belladonna ekstrakte, tinktura janë përdorur si heq antispasmodic spazma dhe mjekim dhimbje për ulcerat stomak, gurëve të tëmthit dhe sëmundjeve të tjera që përfshijnë vrull muskujve të butë të zgavrën e barkut, me një bradycardia të rrallë të normës zemër për shkak të overexcitation të nervit vagus.

Tienam përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Tienam Tienam Tienam-përgatitje të përbërë nga imipenem dhe cilastatin sodiumit kombinuar. Imipenem-antibiotik beta--laktam me efekt baktericid gjerë spektrit vret bakteret. Cilastatin natriumi-një enzimë specifike ingbitor droge që suppresses aktivitetin e enzimit që kryen dekompozim në metabolizmin e trupit të imipenem në veshka, si rezultat, në mënyrë të konsiderueshme rrit përqendrimin e pandryshuara mënyra imipenem mochevyvodyashih . Tienam përdoret në një shumëllojshmëri të infeksioneve të shkaktuara nga të ndjeshëm ndaj patogjenëve imipenem në infeksione të barkut, infeksionet e traktit respirator të ulëta, formë septicemia e mikroorganizmave helmimeve të gjakut, infeksione të sistemit urogjenital, infeksionet e lëkurës të indeve të buta, kockave dhe nyjeve.

Fitolon-komente, user, aplikimi
Fitolon-një mjet shumë komplekse të qëllime terapeutike dhe profilaktike . Rishikimet e Fitolon konfirmoj se ky i drogës është një imunomodulator i fuqishëm, antioxidant dhe antiseptik. Baza aktuale Fitolon-. Bakër derivatet klorofil MPH izoluar nga bredh koncentrohen lipidet dhe hala pishe ose leshterik formë Release dhe përbërja Fitolon Fitolon në dispozicion në forma të ndryshme për përdorim të brendshëm dhe të jashtme: në formën e tabletave te veshura 0.69 g; në formën e tabletave paveshur të 0.65 g; në formën e kapsulave 0,325 g; në formën e pikave te 100 ml; shurup 100 ml, 300 ml; në formën e një solucion naftës prej 25 ml. Kapsula tableta Përbërja: derivatet klorofil, sheqer qumësht, celulozë mikrokristaline, koll.<<      1   2   3   4   5   6   7       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore