ru uk en-us pl fr de nl da ca bg af ar eu sq be bs hy az bn ceb ny

<<     716   717   718   719   720   721   722     >>  


Pulsnorma përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Pulsnorma Pulsnorma Kombinuar medikament antiarrhythmic, i prodhuar ne formen e pilulave përmbajnë aymalin, sparteinsulfat, hydrochloride antazoline dhe fenobarbital. Shtuar në aymalinu sulfate sparteine rrit efekt antiarrhythmic. Sparteine -një alkaloid, i cili ka të njëjtin strukturë si pahikarpin, dhe është isomer saj. Ai ka aktivitet ganglioblokiruyushey por, përveç kësaj, ka një efekt të dëshpëruar në nyjen sinus, ul normën e zemrës gjatë takikardi sinus. Përshkruara për aritmisë:. Ventricular dhe rreh atriale, duke përfshirë bigemia në veçanti në rast të mbidozë e Digitalis, politopnye dhe grupi i rreh, takikardi konvulsiv Metoda e aplikimit: Merrni 1 tabletë 3 herë në ditë, dhe me durim të mirë-. Deri në 6-8 herë deri në 10 tableta në ditë Efektet anësore të mundshme: Humbja e oreksit, dhimbje në rajonin epigastrike, nauze, të vjella rrallë-zakonisht vetëm . Dragees përmbajnë aymalina 0,03 g, 0,025 g sparteinsulfata, antazoline klorhidratit 0,05 g, 0,05 g fenobarbitalit Kushtet e Storage: Lista B. Në kushte normale.

Udhëzime elenium Përshkrimi i produktit
Emri:! elenium Elenium Ajo ka një efekt qetësues në sistemin nervor qendror, duke shkaktuar relaksim të muskujve relaksim të muskujve. Reagimet neurotike dhe sëmundjeve psikiatrike me çrregullime neurotike, fenomene e makthi, ankthi, tensioni; para dhe periudha post-operative; Sëmundjet e shoqëruar me rritjen e tonin e muskujve.

Furadonin përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! furadonin Furadonin Referohet grupit të nitrofurans, një agjent antimikrobik. Ndërprerë pėrshkueshmėrisė membrana qelizore dhe sintezën e proteinave në bakteret, veprim bakteriostatik dhe baktericid. Highly aktive kundër baktereve gram-negative dhe gram-pozitive, të tilla si Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Salmonella paratyphi A, Salmonella typhi, Salmonella paratyphi B, Escherichia coli, Enterobacter spp., Proteus, Shigella sonnei. Furadonin indikuar për trajtimin e sëmundjeve infektive dhe inflamatore e traktit urinar shkaktuar nga mikroorganizma sensitive të furadonin: pielonefrit, pyelitis, cystitis, urethritis.

Gjimnastikë e ujit-komente, ushtrime, mësime
gjimnastikë Uji-një lloj gjimnastikë në të cilat trajnimi zhvillohet në pishinë . gjimnastikë Uji është popullor për disa vite, por çdo ditë instruktorët shkathët të ofrojë më shumë nga prania e saj, ose më mirë, thellësi. Çfarë është kaq e dobishme për klasa gjimnastikë uji, dhe çfarë fshehur fizik forcë ata kanë hapur? Sot, gjimnastikë uji, shqyrtimet e mjetet më efektive për të gjithë njerëzit që duan të jo vetëm të humbur peshë dhe për të mbajtur trupin në formë të mirë, por edhe për të rikthyer shëndetin.

Maple-përdorues, aplikimi, komente
Maple emri ndërkombëtar-beklometazonit përket përgatitjeve të glyukokortisteroidnyh grup për aplikim i ditës. Maple ka një efekt të theksuar anti-inflamator dhe antiallergic. Përbërja e panje përbërës kryesor aktiv-. Beklometazonit përbërësit të tjera:. Laurate sorbitan, klorur natriumi, polisorbat, ujë i pastruar Product drogës është në dispozicion në formën e aerosol matet dozë pluhur mbytje dhe kapsula.

Psikiatër-Çështjet e pritjes, konsultimi
Psikiatër-një specialist me botëkuptimin shkencor dhe përgatitjen speciale medicinale . Ajo ofron kujdes për pacientët me çrregullime mendore, çrregullime të personalitetit dhe sjelljes. Të drejtat dhe detyrat e një psikiatri trajnimi i posaçëm mjekësor i jep të drejtë diagnoza psikiatrike, trajtimin, ekzaminimin, për të marrë masa për rehabilitimin dhe parandalimin e çrregullimeve mendore e origjinave të ndryshme.

A Ulçera në stomak-Mjekimi, Simptomet, Shkaqet
ulçerë stomakut quajtur një defekt thellë në mukozën e stomakut , i formuar si rezultat i procesit inflamator i shkaktuar nga faktorë të dëmshme. Një sëmundje ku ulcer stomaku është formuar, quajtur ulçeres gastrik. Kjo sëmundje e shpeshtë, e cila prek rreth 10% të popullsisë, dhe njerëzit disa herë më shpesh se femrat.<<      716   717   718   719   720   721   722       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore